Przejdź to treści
Dyfuzor a nawilżacz - co kupić?

Dyfuzor a nawilżacz - co kupić?

Dyfuzor a nawilżacz - co kupić?

Jeśli chcesz wnieść do domu przyjemne, terapeutyczne działanie dyfuzora olejków eterycznych, możesz zauważyć, że dostępnych jest TONO opcji. Nebulizujący, ultradźwiękowy i wyparny, aby wymienić tylko kilka typów, nie wspominając o różnych markach i modelach. Wiele osób nie rozumie również różnicy między nawilżaczem a dyfuzorami. W tym artykule zajmiemy się tymi dwoma typami urządzeń, abyś mógł wybrać urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb.

Główna różnica między nawilżaczem i dyfuzorem
Te dwa urządzenia różnią się pod względem podstawowego przeznaczenia, chociaż pełnią swoją funkcję w podobny sposób i dzięki tej samej fizyce.

Zadaniem nawilżacza jest zwiększanie wilgotności (wilgoci w powietrzu) ​​w pomieszczeniu poprzez rozprowadzanie kropelek wody w powietrzu.

Istnieje kilka różnych typów nawilżaczy, ale ogólnie po prostu pobierają wodę w stanie ciekłym i przekształcają ją w parę wodną. Para wodna następnie dyfunduje przez pomieszczenie, zwiększając wilgotność względną w całym pomieszczeniu.

Natomiast podstawową funkcją dyfuzora jest rozprowadzanie olejków eterycznych w powietrzu. Jednak możliwe jest również, że dyfuzor może zarówno rozprowadzać olejki eteryczne w pomieszczeniu, jak i jednocześnie nawilżać powietrze.

Co mają wspólnego nawilżacze i dyfuzory
Niektóre dyfuzory pełnią również funkcję rozprowadzania olejków eterycznych, przenosząc je po pomieszczeniu przez kropelki wody. Nazywa się to dyfuzorami ultradźwiękowymi.

Dlatego technicznie dyfuzory ultradźwiękowe i nawilżacze ultradźwiękowe są zasadniczo tym samym urządzeniem, nawilżacz staje się dyfuzorem, jeśli dodasz swój ulubiony olejek eteryczny do zbiornika wody. Zasadniczo więc dyfuzor ultradźwiękowy = nawilżacz z olejkami eterycznymi

Należy szybko zauważyć, że nie wszystkie dyfuzory są również nawilżaczami, jak ma to miejsce w przypadku dyfuzorów nebulizujących, które przekształcają olejki eteryczne bezpośrednio w drobne kropelki olejku, które są rozpraszane bezpośrednio w powietrzu.

Wybór między nawilżaczem a dyfuzorem
Jeśli nadal zastanawiasz się, czy kupić nawilżacz lub dyfuzor, rozważ dwie główne kwestie:

1. Aromaterapia i wilgotność? Czy tylko wilgotność?
Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest to, czego chcesz od nowego urządzenia.
Czy chcesz po prostu zwiększyć wilgotność w domu lub miejscu pracy?
A może chcesz efektów terapeutycznych, które daje dyfuzor olejku?

Na szczęście dzięki dyfuzorom ultradźwiękowym można uzyskać jedno i drugie. Ale to pierwsza rzecz, którą będziesz chciał się dowiedzieć, zanim zdecydujesz, co kupić. Jeśli kiedykolwiek chcesz po prostu nawilżyć swój pokój i nie zawracać sobie głowy olejkami eterycznymi, możesz to zrobić i pominąć olejki podczas włączania urządzenia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że nie wszystkie nawilżacze są przeznaczone do użytku z olejkami eterycznymi, więc może to nie być tak łatwe, jak zwykłe umieszczenie olejków w nawilżaczu, aby przekształcić go w dyfuzor.

2. Jak DUŻA jest Twoja przestrzeń?
Ogólnie rzecz biorąc, nawilżacze są o wiele większe niż dyfuzory. Dyfuzory przeznaczone są do użytku domowego lub w miejscu pracy, aby zapewnić działanie terapeutyczne w małych i dużych pomieszczeniach, gabinetach czy przychodniach. W rezultacie są znacznie mniejsze, a zbiorniki na wodę mają od 15 ml do 300 ml. Nawilżacze natomiast różnią się od rozmiarów biurkowych - takich jak dyfuzory - do rozmiarów przemysłowych.

Naszym zdaniem, jeśli nie potrzebujesz nawilżacza o wielkości przemysłowej, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie nawilżacza z dyfuzorem (inaczej dyfuzor ultradźwiękowy). Jeśli zdecydujesz, że chcesz tylko nawilżać pokój i nie chcesz aromaterapii, zawsze możesz po prostu pominąć olejki, aby nawilżać pokój bez żadnych olejków eterycznych.

NAJLEPSZY nawilżacz / dyfuzor
Jeśli zdecydowałeś, że najlepszym rozwiązaniem jest nawilżający dyfuzor, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem dla kupujących, aby zapoznać się z naszymi najlepszymi ofertami dyfuzorów ultradźwiękowych. Ponieważ dostępnych jest tak wiele opcji, z których każda ma swoje unikalne zalety i wady, przeprowadziliśmy badanie i zawęziliśmy je do zaledwie kilku opcji, aby ułatwić Ci wybór.

Poprzedni artykuł Olejek eukaliptusowy: historia, korzyści zdrowotne i nie tylko
Następny artykuł 10 leczniczych korzyści aromaterapii