Przejdź to treści
Jakie wybrać idealne pędzle do makijażu

Jakie wybrać idealne pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu które wybrać i jak o nie dbać?

Czuć się piękną – to marzenie każdej kobiety. Fryzura, ubrania czy obuwie to elementy składowe tego żeby tak było a dopełnieniem tego wszystkiego jest dobry make-up. Może on być mocny w stylu gwiazd Hollywood albo subtelny i delikatny. To jaki wybierzemy zależy tylko od nas. Żeby stworzyć
doskonały makijaż niezbędne są nam do tego odpowiednie narzędzia.
Jak wybrać podstawowe pędzle do makijażu:
Nakładanie makijażu może sprawić, że poczujesz się świetnie. Jest jeszcze lepiej, gdy masz pewność, że narzędzia, których używasz, dadzą Ci najlepsze rezultaty.
Jest kilka pędzli, które są naprawdę ważne, aby mieć je w swojej kolekcji. Oto kluczowe pędzle, od których musisz zacząć swoją kolekcję (a potem możesz ją rozbudowywać): gęsty pędzel do cieniowania, pędzel do cieniowania, puszysty pędzel do blendowania, pędzel do brwi, pędzel do różu i pędzel do pudru. Możesz dodać kilka innych rodzajów pędzli, które na pewno sprawią, że makijaż
który powstanie będzie wyjątkowy i dopracowany w każdym calu. Wraz z rozbudową zestawu pędzli warto pomyśleć nad pędzlem do rozświetlacza, pędzlem do konturowania, pędzlem do eyelinera, pędzlem do ołówka, małym pędzlem do blendowania.

  • Gęsty pędzel do cieni: Ten pędzel służy do nakładania koloru i nakładania bazy pod cienie. Jest to kluczowy pędzel w Twojej kolekcji. Potrzebujesz pędzla, który dobrze nałoży cień bez rozprowadzania pudru po całym ciele, a także pędzla, który bezproblemowo nałoży cień bazowy. Cień bazowy jest ważny, ponieważ jest to pierwsza warstwa cienia w odcieniu skóry, która jest niezbędna, abyś mogła bez problemu mieszać inne kolory na swoim oku.
  • Puszysty pędzel do blendowania: Jest to naprawdę ważny pędzel, ponieważ potrzebujesz go do nakładania cieni przejściowych. Cienie przejściowe to kolor pomiędzy cieniem na powiece a cieniem w załamaniu powieki. Pozwalają one na uzyskanie gładkiego, ombre look'u na oku i pięknie łączą cienie.
  • Pędzel do cieni do powiek: Jest to idealny pędzel do nakładania cieni w załamaniu powieki. Używam go podczas nakładania koloru w zewnętrznym i wewnętrznym kąciku oka. Jest on zazwyczaj nieco bardziej gęsty niż puszysty pędzel do blendowania i nakłada cień w określonym miejscu.
  • Pędzel do brwi: powinien mieć sztywne, gęsto osadzone włosie, umożliwiające wygodne nabieranie i aplikowanie kremowego produktu. Wybieraj pędzelki maksymalnie cienkie, co zapobiegnie tworzeniu plam.
  • Pędzel do różu: powinien być luźno ułożony, puszysty i miękki. Powinien on rozprowadzać róż na całej twarzy, nie przyklejając się do skóry.
  • Pędzel do pudru: Ten pędzel jest ważny, ponieważ potrzebujesz pędzla do równomiernego rozprowadzania pudru po skórze. Powinien on być bardzo duży i bardzo puszysty, aby kolor nie rozprowadzał się w jednym konkretnym miejscu, a bardziej na całej skórze.


Dlaczego warto kupić dobrej jakości pędzle?

Dobrej jakości pędzle rozprowadzają produkt bardziej równomiernie, utrzymują pigment w ryzach, są trwalsze i (o ile dobrze je wyczyścisz) dobrze trzymają swój kształt. Pędzle złej jakości często szybko się rozpadają, nakładają produkt bardziej niejednolicie i nie rozprowadzają go równomiernie na całym oku. Istotnym czynnikiem przy wyborze akcesoriów do makijażu, jest ich cena. Na rynku można
znaleźć gotowe zestawy, ale skompletowanie własnego zestawu też może być dobrym rozwiązaniem. Nie trzeba zaczynać swojej przygody z malowaniem od pełnego często bardzo drogiego zestawu.
Ceny pędzili różnią się głównie ze względu na rodzaj włosia które zostało użyte. Syntetyczne włosie będzie miało niższą cenę, naturalne – nieco wyższą.
Warto zwrócić uwagę także na trzonki i skuwki. Trzonki powinny być wykonane z trwałego materiału, np. lakierowanego drewna. Podobnie skuwki – powinny być wytrzymałe i dobrze trzymać włosie. Na rynku możemy znaleźć produkty, których jakość jest wysoka a cena nadal przystępna.

Większość z nas jest winna zaniedbywania naszych pędzli do makijażu, pozwalając, by puder i formuły kremowe gromadziły się na włosiu przez tygodnie lub używając więcej niż jednego koloru bez czyszczenia pomiędzy nimi. Ale według profesjonalistów, ważne jest, aby poświęcić przynajmniej kilka minut w każdym tygodniu na pozbycie się ”śmieci”, aby zapobiec rozwojowi bakterii, trądziku i innych problemów skórnych. Wielu artystów makijażu uważa, że pędzle są najważniejszym krokiem do osiągnięcia doskonałego makijażu, dlatego też ważne jest odpowiednio o nie dbać.

Jak często powinniśmy czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle do pudru: 1-2 razy w tygodniu jest wystarczające dla pędzli używanych do makijażu w proszku, takich jak pudry, róże i bronzery
Pędzle używane z produktami płynnymi lub kremowymi: Codziennie. W przypadku płynnych podkładów, korektorów i cieni do powiek, powinny być one czyszczone codziennie, ponieważ są bardziej podatne na siedlisko bakterii, które mogą powodować infekcje.

Czego możne używać do mycia pędzli do makijażu?

Jest kilka opcji z których możemy skorzystać aby wyczyścić nasze pędzle:

  • Szampony dla dzieci są szeroko stosowane do czyszczenia pędzli i działają naprawdę dobrze. Zalecane ze względu na delikatne formuły szczególnie do czyszczenia pędzli z włókien naturalnych.
  • Szare mydło jest doskonałe do głębokiego czyszczenia, aby szybko zemulgować podkłady i korektory na bazie oleju.
  • Płyn micelarny.
  • Specjalistyczne płyny do czyszczenia pędzli do makijażu.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Wypłucz włosie pod wodą. Unikaj kontaktu wody z rączką pędzla, ponieważ może to spowodować poluzowanie kleju, co z czasem doprowadzi do wypadania włosia, a w konsekwencji do zniszczenia pędzla. Wetrzyj w dłoń swój ulubiony środek czyszczący, a następnie delikatnymi, kolistymi ruchami przesuwaj pędzlem po dłoni, uważając, aby włosie było nasączone. Na tym etapie możesz również
użyć maty oczyszczającej. Po kilkunastu okrężnych ruchach wypłucz mydło i produkt. Jeśli podczas płukania woda nadal jest brudna powtórz cały proces od początku. Powtarzaj czynności do momentu gdy woda podczas płukania będzie czysta. Aby pozbyć się nadmiaru wody delikatnie naciśnij palcami
na włosie, nie ciągnij zbyt mocno gdyż to może uszkodzić strukturę narzędzia. Rozłóż pędzle do samoistnego wyschnięcia, nigdy nie próbuj przyśpieszyć tego procesu kładąc je w okolicy grzejnika w ten sposób możesz napuszyć włosie i doprowadzić do jego uszkodzenia. Nie susz ich także pod
gorącym nadmuchem suszarki i na słońcu. Nie pocieraj ręcznikiem, nie wyżymaj z nadmiaru wody. Najlepiej połóż je płasko na stole tak, aby włosie znajdowało się już poza brzegiem stołu. Samoistne schnięcie pędzli sprawi, że zachowają swój naturalny kształt, gęstość i puszystość. Jeśli pędzle są odpowiednio myte i suszone, powinny wytrzymać jakiś czas (prawdopodobnie lata!)
zanim będą musiały zostać wymienione. Aby utrzymać pędzle w najlepszej kondycji, nie trzymaj ich ściśniętych w torbie na przybory toaletowe. Dobrym pomysłem na przechowywanie pędzli są specjalne tuby, które sprawiają, że pędzle nie są ściśnięte oraz się nie kurzą, lecz dedykowanie kubka do przechowywania codziennych pędzli również dobre rozwiązanie.
Pamiętajmy, że jeśli włosie zaczęło wypadać, lub jeśli zbłąkane włosie nie chce się wyrównać z resztą nawet po umyciu i wysuszeniu, czas na zakup nowego pędzla.

Poprzedni artykuł Naturalne kremy do twarzy, jak wybrać krem naturalny?
Następny artykuł Kosmetyki naturalne, zastosowanie i działanie.