Przejdź to treści
Eko dekoracje na Wielkanoc 2021

Eko dekoracje na Wielkanoc 2021

Nadchodząca Wielkanoc to okazja do pięknych dekoracji domu. Szczególną uwagę warto zwrócić na eko dekoracje, proste w swojej formie i w zgodzie z naturą. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza na wiosnę, kiedy przyroda budzi się do życia i chcemy ją zaprosić do swojego domu.  Dekoracje wielkanocne handmade mają swój niewątpliwy urok- zobacz nasze pomysły na dekoracje Wielkanoc 2021.

 

Ekologiczne pisanki – muszą znaleźć się w każdym domu

Tworzenie wielkanocnych pisanek to nie tylko piękna tradycja, ale również pomysł na miło spędzony czas z rodziną. Jak sprawić, aby były one piękne i w zgodzi z obowiązującymi trendami. W tym roku nadal króluje minimalizmy i stonowane barwy. Oto kilka naszych propozycji:

  • Przy barwieniu jaj możemy ograniczyć ilość kolorów, skupiając się na ich różnej intensywności i odcieniach które będą pasowały do naszego wnętrza. To, czym możemy wyróżnić nasze pisanki to faktura barwienia np. tworząc efekt marmurka lub przykładając do skorupek różne tkaniny.
  • Pisanki wyklejane suszonymi kwiatami, piękne i proste w wykonaniu. Możemy użyć kiatów w ulubionych kolorach, ale również ziół lub modnych w ostatnim czasie traw. Do przygotowania potrzebujemy kilka roślin zasuszonych wcześniej w książkach, klej do papieru, ugotowane jaja lub wydmuszki i nożyczki.
  • Kolejny pomysł na  wykorzystanie akcentów roślinnych przy tworzeniu pisanek to przyklejenie suszonych liści a w kolejnym kroku farbowanie jaj. Tym razem po wyschnięciu usuwamy jednak suszone rośliny a na pisance powstają nam piękne wzory.
  • Jaja barwione naturalnymi barwnikami, oto kilka naszych propozycji. Pamiętaj, aby do barwienia pisanek wybierać te w jasnych skorupkach. Żółty- kurkuma, Brązowy- łuski cebuli, Zielony- szpinak, Niebieski- czerwona kapusta, Buraki- różowy, fioletowy, Jagody- granatowy.

 

Dom pełen wielkanocnych akcentów roślinnych

Wielkanoc przywodzi nam na myśl wiosnę i przyrodę budzącą się do życia. Dlatego w Twoim domu nie może zabraknąć roślin i kwiatów, które wprowadzą radosną atmosferę. W tym roku nadal królować będą wszelkiego rodzaju szklane naczynia, które możemy wykorzystać przy tworzeniu takich bukietów czy dekoracji, ale pojawią się również drewniane skrzynki, lniane lub papierowe worki czy też pnie drzew, lub kawałki kory. Wszystko to, co przybliży nas do natury. Oto nasze propozycje na Wielkanoc 2021:

  • Bukiet z tulipanów, tym razem zamiast tych żółtych wybierz te w jasnych stonowanych barwach na przykład białe. Dzięki temu łatwiej będzie Ci je połączyć z innymi dekoracjami.
  • Hiacynt to prawdziwy król wiosny. Kwiaty nie tylko pięknie wyglądają, ale również wspaniale pachną. Pamiętaj, aby zasadzić cebulki odpowiednio wcześniej, możesz użyć do tego szklanego płaskiego naczynia, które dodatkowo ozdobisz mchem. 
  • Piękną wiosenną dekoracją kuchennego parapetu mogą być różnego rodzaju zioła. Możesz wybrać szczypiorek, natkę pietruszki, majeranek, miętę itp. i ustawić je w podłużnej drewnianej skrzynce. Taka dekoracja przyda się również przy przyrządzaniu wielkanocnych potraw. Pamiętaj również o zasianiu rzeżuchy, aby była idealna na Wielkanoc potrzebuję od 7 do 10 dni.
  • Do stworzenia pięknej dekoracji w możesz użyć również gałązek wierzby, wiśni lub forsycji. Po kilku dniach w wodzie pojawią się piękne kwiaty. Podczas tworzenia Wielkanocnych dekoracji nie może zabraknąć również bazi, możesz zrobić z nich bukiet lub użyć do dekoracji wielkanocnego stołu.

 

Dekoracje wielkanocne

Świąteczne wianki – ozdoby wielkanocne na drzwi lub świąteczny stół

Dekoracyjne wianki wielkanocne mogą być tak naprawdę wykonane z różnych materiałów. Ich podstawą mogą być drewniane gałązki, ale również suszona trawa czy suszone kwiaty. Dodatkowo umieszczane są w nich różnorakie dodatki – małe, kolorowe wydmuszki czy puszyste piórka. Takie wianki niekoniecznie muszą być zawieszone na drzwiach zewnętrznych. Z powodzeniem mogą zdobić również drzwi wewnętrzne lub ściany wybranego przez Ciebie pomieszczenia. Wykorzystanie cienkich lub grubszych gałązek, kwiatów, piór, gałązek, materiałowych wstążek nadaje takim ozdobom wyjątkowego, naturalnego charakteru. Taki wianek może również posłużyć jako dekoracja Wielkanocnego stołu.

 

Poprzedni artykuł Naturalne szampony do włosów
Następny artykuł Poznaj 5 najlepszych organicznych szamponów w kostce