Przejdź to treści
7 książek, które rozszerzą twój umysł

7 książek, które rozszerzą twój umysł

Dr Seuss powiedział kiedyś: „im więcej czytasz, tym więcej będziesz wiedział. Im więcej się dowiesz, tym więcej miejsc pojedziesz ”.

Nic nie przebije poczucia zagubienia się w dobrej książce. Niektóre książki dostarczają rozrywki, inne uczą, a jeszcze inne mają moc zmiany naszego sposobu myślenia. To są książki, które trzymają się nas.

Oprócz rozrywki, edukacji i pouczania czytanie ma wiele zalet zdrowotnych. W rzeczywistości czytanie wzmacnia mózg, słownictwo, zdolność do empatii, a nawet pomaga lepiej spać!

Oto siedem książek, które zmienią sposób, w jaki patrzysz na siebie i na świat:

Nowa Ziemia autorstwa Eckharta Tolle
Znalezienie wewnętrznego spokoju i osiągnięcie wyższego poziomu świadomości może nastąpić tylko wtedy, gdy uwolnimy nasze przywiązanie do ego. W książce A New Earth, duchowy nauczyciel Eckhart Tolle daje czytelnikom narzędzia do przekroczenia ego i podniesienia ich samoświadomości.

Książka Tolle'a pokazuje znaczenie pokonywania ego zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo. Wyjaśnia, że ​​im więcej ludzi poszerzy swoje umysły, wyłoni się nowa ziemia.

Bycie w teraźniejszości jest kluczem do trwałego szczęścia. Nowa Ziemia pomaga czytelnikom połączyć się z tu i teraz, odkrywać nowe sposoby myślenia i kultywować nawyki, które zmienią Twoje życie.

Super Atraktor autorstwa Gabrielle Bernstein
Wiele osób uważa, że ​​dzieje się z nimi życie, przytłoczonych myślą, że nie mają prawdziwej kontroli nad swoim życiem. Ale prawda jest taka, że ​​masz więcej mocy niż myślisz.

W Super Atraktorze trenerka życia i autorka bestsellerów Gabrielle Bernstein wyjaśnia, że ​​wszyscy jesteśmy twórcami. Innymi słowy, mamy potencjał, by przyciągać do naszego życia pozytywne i osoby, wydarzenia i okoliczności.

Brzmi wspaniale. Jak więc to robimy? Akceptując to, co jest i będąc wdzięcznym. Robiąc to, podnosisz swoją wibrację energetyczną. Wierzysz, że nadchodzą twoje pragnienia; nie chodzi o to, czy, ale o to, kiedy. W tej książce Bernstein uczy, jak przenieść się w przestrzeń obfitości i uwolnić swój prawdziwy potencjał.

Zamiast mieć oczekiwania i warunki dotyczące tego, jak chcesz, aby Twoje życie rozwijało się, bądź bardziej otwarty. Zobaczysz, jakie naprawdę jest niesamowite i obfite życie.

Wiem, dlaczego ptak w klatce śpiewa Maya Angelou
W tym wzruszającym wspomnieniu Maya Angelou opowiada, jak nauczyła się kochać siebie i odkryła swoją wewnętrzną siłę poprzez pokonywanie uprzedzeń.

Po znęcaniu się jako dziecko Angelou przeniósł tę traumę ze sobą w dorosłość. Osiągnięcie oświecenia zajęło wiele lat autorefleksji i uzdrawiania. Poświęciła swoje życie, przekazując mądrość, którą zdobyła dzięki swoim doświadczeniom. Wiem, dlaczego śpiewa ptak w klatce ilustruje walkę i ból bigoterii oraz to, jak słowa mają moc uczynienia świata lepszym miejscem.

Wzmacniające przesłanie Angelou uczy nas, że niezależnie od napotkanych przeszkód mamy wybór, by zmienić nasze perspektywy i iść naprzód z siłą i odpornością.

Siedem duchowych praw sukcesu Deepaka Chopry
Kiedy niestrudzenie pracujemy, dążąc do sukcesu, wielu z nas jest zestresowanych i wypalonych. Smutna prawda jest taka, że ​​nawet jeśli w końcu osiągniemy nasze cele, czujemy się nieszczęśliwi i niespełnieni. Co daje?

W Siedmiu duchowych prawach sukcesu światowej sławy duchowy nauczyciel Deepak Chopra wyjaśnia, że ​​manifestowanie swoich najgłębszych pragnień nie musi być trudne. W rzeczywistości wszystko, co musisz zrobić, to uwolnić i poddać się. Prosty akt puszczenia stwarza przestrzeń dla dostatku.

Prawa sukcesu Chopry to proste, ale potężne zasady, które możesz dziś zastosować w swoim życiu.

Between the World and Me autorstwa Ta - Nehisi Coates
Ten bestseller numer 1 New York Timesa mówi o obecnym kryzysie w naszym kraju, odpowiadając na kilka skłaniających do myślenia pytań. Opowiadany z punktu widzenia ojca synowi, Between the World and Me zapewnia wyjątkowe i niezwykle osobiste spojrzenie na rasizm.

Ta narracja nie tylko rzuca światło na niewyobrażalne okrucieństwo i trudności, które nękały nasz naród, ale także wysyła inspirujące przesłanie. Po latach zmagań Coates budzi się i uwalnia od ciężaru, który niósł. Znalazł wyjście z bólu i cierpienia, wkraczając w miejsce umocnienia i wewnętrznego spokoju.

Thinking, Fast and Slow autorstwa Daniela Kahnemana
Wzywam wszystkich psycho-frajerów! Ta książka zabierze Cię w wymagającą podróż przez ekonomię behawioralną i dwa systemy, które kierują naszym sposobem myślenia: pierwszy system jest szybki i emocjonalny, a drugi wolniejszy i logiczny.

Oprócz edukacji czytelników w zakresie psychologii i neuronauki, laureat nagrody Nobla, psycholog Daniel Kahneman oferuje techniki samopomocy, które wzbogacą Twoje życie. Thinking Fast and Slow jest napisany z naukowego punktu widzenia i zawiera bardzo praktyczne porady i wskazówki na wynos.

Alchemik - Paulo Coelho
Szukasz szczęścia poza sobą? Jeśli odpowiedziałeś tak, to według bestsellerowego autora Paulo Coelho zawsze będziesz szukać.

Alchemik opowiada o chłopcu imieniem Santiago, który podróżuje na pustynię w Egipcie w poszukiwaniu zakopanego skarbu. Podczas swoich poszukiwań spotyka różnych ludzi, którzy pomagają mu w drodze. To, co zaczęło się jako podróż w poszukiwaniu zakopanego skarbu, zmieniło się w podróż do odkrywania siebie.

To piękna opowieść o sensie życia io tym, że podążanie za sercem jest jedynym sposobem na szczęście.

Podsumowując: dzięki niezliczonym gatunkom i stylom pisania każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o czytanie. Nie zniechęcaj się, jeśli nigdy nie uważałeś się za mola książkowego. Po prostu nie znalazłeś odpowiedniej książki!

 

Poprzedni artykuł 7 korzyści z bycia towarzyskim
Następny artykuł Mentol: co to jest, jak działa i korzyści zdrowotne