Przejdź to treści
5 sposobów, aby być bardziej otwartym

5 sposobów, aby być bardziej otwartym

Czy jesteś ciekawy, co myślą inni ludzie? Czy akceptujesz różne punkty widzenia? Czy czujesz się komfortowo, gdy kwestionujesz swoją opinię? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie powyższe, jesteś osobą o otwartym umyśle. Gratulacje! Nie musisz czytać dalej. (Żartuję)

Pomijając wszystkie żarty, istnieje kilka różnych aspektów otwartości umysłu. Więc co to znaczy być otwartym?

Zdefiniowane jako „chęć rozważenia nowych pomysłów; bez uprzedzeń ”, ludzie o otwartych umysłach zachęcają do różnych perspektyw i punktów widzenia. Nie boją się zadawać pytań, a inni ludzie kwestionują ich sposób myślenia. W rzeczywistości zwykle do tego zachęcają.

Osoby o otwartych umysłach są również ciekawskie intelektualnie i mają pasję do nauki. Chętnie słuchają tego, co inni mają do powiedzenia. Jeśli masz otwarty umysł, masz także pokorę co do swojej wiedzy i doświadczenia. Wierzysz, że zawsze można się więcej nauczyć.

Czy ten opis brzmi bardziej jak osoba, którą chcesz być? Oto pięć sposobów, aby być bardziej otwartym:

Miej różne doświadczenia
Wydaje się to oczywiste, ale robienie rzeczy w sposób, w jaki zawsze to robiłeś, a zobaczenie tych samych twarzy nie pomoże ci się rozwijać jako osoba. To poprzez doświadczenia najwięcej dowiadujemy się o sobie. Poznawaj nowych ludzi, podróżuj w różne miejsca i bądź otwarty na nowe możliwości!

Pomyśl o działaniu, które zawsze chciałeś wykonać. Może tańczy salsę? W przeszłości być może szukałeś wymówek, aby tego nie robić: „ale ja nie mam rytmu!” lub „Nie mogę sobie przypomnieć wszystkich tych kroków”

Mając otwarty umysł, możesz siebie zaskoczyć. A kto wie, z odpowiednią praktyką? Następnym razem możesz tańczyć wokół znajomych.

Zaangażuj się w regularne uczenie się czegoś nowego
Niezależnie od tego, czy chodzi o czytanie, słuchanie podcastu czy zajęcia, wybierz temat, o którym chcesz dowiedzieć się więcej. Zarezerwuj sobie czas w swoim harmonogramie i zdobądź jak najwięcej nowych spostrzeżeń i przyswajaj jak najwięcej informacji.

Istnieją naukowo udowodnione korzyści z nastawienia na rozwój w porównaniu z nastawieniem na stały.

„Osoba o„ stałym nastawieniu ”unika wyzwań, być może ze strachu przed porażką, i może ukrywać się, aby uniknąć odpowiedzialności” - mówi Tchiki Davis. „Dla kontrastu, osoba nastawiona na rozwój uważa wyzwania za ekscytujące i angażujące, wiedząc, że na podstawie swoich doświadczeń nauczy się czegoś wartościowego.

Trzymając się tego i pokonując wyzwanie, ludzie z nastawieniem na rozwój mogą przejść do większych i lepszych osiągnięć.

Najważniejsze jest to: bądź ciekawy!
Postrzegaj życiowe niepowodzenia jako część procesu
Nie pozwól, aby przeciwności losu Cię definiowały. Kiedy życie cię powala, otrząśnij się z niego, dowiedz się, czego musisz się nauczyć i idź dalej. Innymi słowy, bądź zdolny do zmiany. Zmiana nie zawsze jest wygodna, ale konieczne jest, aby rozwijać się jako osoba i stać się tym, kim jesteś.

Obejmij nieznane
Tylko wtedy, gdy wyjdziemy ze strefy komfortu i przyjmiemy nieznane, możemy żyć jak najlepiej. Pomyśl o tym: gdybyś wiedział, jak wszystko się potoczy, gdzie jest w tym zabawa?

Częścią bycia otwartym jest zaufanie do czasu życia. Kiedy sprawy nie idą zgodnie z planem, postaraj się zachować pozytywne nastawienie. A co, jeśli nadchodzi coś lepszego, a to tak zwane rozczarowanie to po prostu ukryte błogosławieństwo?

Jeśli zastanowisz się nad swoim dotychczasowym życiem, prawdopodobnie widziałeś, jak sprawy układają się na swoim miejscu i okazują się lepsze, niż przewidywałeś. Niezależnie od tego, czy chodzi o utratę pracy, zakończenie związku, czy cokolwiek by to nie było, wszystkie te wyzwania doprowadziły do ​​następnego rozdziału. Wtedy nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale zmiany okazały się dobre. Gdybyś nie objął nieznanego, nigdy nie znalazłbyś bardziej satysfakcjonującej pracy i szczęśliwszego związku.

Zamiast martwić się o przyszłość, ekscytuj się tym, co będzie dalej. Uwierz, że jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś.

Być obecnym
Otwartość umysłu i bycie w chwili obecnej idą ręka w rękę. Kiedy możesz połączyć się z chwilą obecną, jesteś w stanie bezruchu i akceptujesz takie, jakie są. Tylko tu i teraz znajdujesz wewnętrzny spokój.

Czasami wszystko, co musisz zrobić, to wziąć głęboki oddech. A jeśli chcesz podnieść poprzeczkę, inhalatory nosowe BoomBoom pomogą Ci zachować koncentrację i być bardziej obecnym.
Poprzedni artykuł Jak wyznaczać sobie cele w życiu, którego naprawdę pragniesz
Następny artykuł 7 korzyści z bycia towarzyskim